Skip Navigation

iwalk: Her açıdan daha kolay

Yürüyen platformların tasarım, üretim ve kurulumunda devrim yaratan iwalk, yeni bir sektör standardı yaratıyor. Alandan tasarruf sağlayan modüler konseptiyle, planlamayı, entegrasyonu ve operasyonu kolaylaştırırken kullanışlılıktan ödün vermiyor. Bagajları ve bagaj arabalarıyla dolaşan yolculara daha yüksek güvenlik ve konfor sunuyor. Daha az sayıda parça ve düşük enerji tüketimi, bu sürdürülebilir ürünün çığır açan mühendisliğini tamamlıyor.

iwalk. Bugünün yeni nesil yürüyen platformu.

  • 100

    Maks. uzunluk (metre)

  • 0-6

    Eğim (derece)

  • 1.100 | 1.400

    Palet genişliği (milimetre)

Temel faydalar

Daha kolay planlama

Daha kolay planlama

iwalk, rahatlıkla değiştirilebilme ya da yenilenebilme özelliğiyle son dakika değişikliklerini kolaylaştıran standartlaştırılmış modüller sunar. Artık sadece forklift kullanılarak yer değişiklikleri bile mümkün.

Binalar için daha kolay

Binalarda daha kolay

Geleneksel tasarımlara kıyasla, iwalk’un küçülen dış boyutları ve %30 daha hafif ağırlığı binanıza daha az baskı uygulayarak, mimaride daha az takviye gerekmesini sağlar.

Daha kolay entegrasyon

Daha kolay entegrasyon

Yapılandırma için daha küçük kuyu derinliği olan versiyon ya da doğrudan bitmiş zemine yerleştirebileceğiniz kuyusuz versiyondan birini seçin. iwalk yürüyen platform, minimum ya da sıfır inşaat çalışmasının getirdiği tüm faydalar sayesinde her türlü modernizasyon ya da değiştirme projesi için ideal seçenektir.

Kullanıcılar için daha kolay

Kullanıcılar için daha kolay

iwalk’un 1.100 ve 1.400 milimetrelik iki farklı palet genişliği yolcu konforunu artırırken, küçülen dış boyutlar daha az bina alanı gerektiriyor.

Daha çevre dostu

Daha çevre dostu

iwalk çevreci tasarımıyla göz dolduruyor. Daha düşük toplam ağırlık ve istiflenebilir modüller, taşıma hacimlerini ve ilgili emisyonları minimuma indiriyor. Enerji Verimliliği Kontrol Birimi ve LED aydınlatma gibi enerji tasarrufu sağlayan özellikler, iwalk’un sürdürülebilirliğine katkı sağlıyor. Üstelik bu yenilikçi ürün, kullanım ömrünün sonuna geldiğinde çoğu parçası geri dönüştürülebiliyor.

Güzel ve işlevsel

Modern tasarımı, estetikten çok daha fazlasını içeriyor. Üstün işlevselliği de beraberinde sunuyor. iwalk, projenizin estetiğini desteklerken hayalini kurduğunuz işlevselliği de kazandıracak şekilde tasarlandı.

Orinoco - Designed for versatility
Benzersiz ön etek

iwalk’un benzersiz el bandı girişi, iki yönlü kapak sistemi ve ek etek koruyucusuyla bagaj/alışveriş arabalarının neden olduğu günlük hasara dayanabiliyor. Göze hoş görünmeyen fırçaları ya da lastikleri ortadan kaldırarak uzun vadede hoş bir görünüm sunuyor. Dahası, tekmeye dayanıklı emniyet kontağının duraklamaları azaltması iwalk’un kullanılabilirliğini artırıyor.

Kendine özgü korkuluklar

iwalk'ta iki farklı korkuluk bulunuyor: daha hafif, daha seçkin bir görünüm sağlayan ince cam versiyon ve daha sağlam izlenimi veren dayanıklı kaplama seçeneği. iwalk korkulukları, çeşitli cam renkleri ve LED aydınlatma seçeneğiyle hiçbir beklentiyi karşılıksız bırakmıyor.

Estetik etek aydınlatması

Etek bandının üstünde yer alan ışık yayıcı kanalların içindeki LED'ler, eksiksiz RGB renk yelpazesi ve farklı çalışma şekilleri kurulumunuzda çekici etkiler yaratıyor.

Çarpıcı paletler ve palet boşluğu aydınlatması

Sarı demarkasyon çizgileri ile siyah veya gümüş palet seçenekleri mevcut. Aradığınız daha gösterişli bir seçenekse, o da hazır. İsteğe bağlı mavi ya da yeşil palet boşluğu aydınlatması, yolcu güvenliğini sağlarken iwalk’un görselliğine cazibe katıyor.

Göz alıcı taraklar ve koruyucular

Dayanıklı taraklarımız ve koruma plakalarımızın çeşitli model ve renkleri, vurgulayıcı tarak segmentleriyle birlikte kullanıcı güvenliğini artırırken özgün bir görünüm sağlıyor.

Diğer kişiselleştirilebilir özellikler

Daha da benzersiz bir deneyim yaratmak için çarpıcı el bandı renkleri ve bir sütuna yerleştirilen çekici trafik ışığı, ön etek, kaplama veya zemin plakası gibi ek özellikler arasından seçim yapabilirsiniz.

İnce etek

iwalk’un iç ve dış ince etek tasarımı, genişlik hissi yaratıyor ve kullanılan alanı optimize ediyor.

Optimum cam/çelik oranı

iwalk’un optimum cam/çelik oranı, daha hafif bir görünüm yaratıyor ve geri dönüştürülebilirliği artırıyor.

Bağlantı elemanları

iwalk, görünür bağlantı elemanlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak aerodinamik bir görünüm sağlıyor ve giysilerin ya da eşyaların takılma riskini azaltıyor.

engineering. tomorrow. together.

iwalk, kapsamlı araştırmaların ve muazzam müşteri fikirlerinin meyvesidir. Yeni nesil modüler yaklaşımı, geleneksel teknolojilerin sınırlarının aşılmasını sağlarken yeni olasılıklar yaratıyor ve tüm ürün yaşam döngüsü boyunca daha kolay kullanıma olanak tanıyor.

modülerlik. esneklik. olasılık.

Modülerlik

Kolay taşıma

iwalk’un istiflenebilir modülleri, taşıma için gereken alanı azaltır. Artık uçak sevkiyatı bile mümkün.

Esneklik

Kolay kullanım

Modüllerinin hafif ve küçük olması, kullanımı kolaylaştırırken kaldıraçlara olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. Artık sadece bir forklift yetiyor.

Olasılık

Kolay kurulum

Son dakika kurulumları ya da yer değişiklikleri artık mümkün. Modüller asansörle taşınabiliyor ve akıllı bağlantı sistemi ile kurulumu hızlandırma olanağı sunuyor.

akıllı. basit. yol gösterici.

Soğuk haddelenmiş profil

Daha az iskelet yüksekliği

iwalk’un soğuk haddelenmiş profili, iskelet ve kılavuzlama sistemini birleştirerek iskeletin yüksekliğinin önemli ölçüde azaltıyor ve bu sayede alandan tasarruf sağlıyor.

Kılavuz iskelet

Daha az aşınma ve yıpranma

İskelet ve kılavuzlama sistemlerinin birleştirilmesi, aynı zamanda parçalardaki aşınma ve yıpranmayı da azaltırken iwalk’un bakım kolaylığını ve dayanıklılığını artırıyor.

çevre. bakım. operasyon.

Palet bandı

Zincirsiz konsept

Kılavuz makaraları, paletleri birleştirerek zincir kullanma ve yağlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Hem çevre hem bakım açısından daha iyi.

Palet tahriki

Güvenli ve sorunsuz seyir

Paletlerin kılavuz makaraları, ana mildeki tahrik makara tekerlekleriyle açıkça birleşerek güvenli, sorunsuz ve sakin bir seyir sağlıyor.

Güç aktarımı

Yağlama gerekmez

iwalk’un gelişmiş güç aktarımı, tahrik sisteminde kullanılan dişli kutuları sayesinde yağlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Enerji verimlilik sınıfı

En yüksek enerji verimliliği sınıfı: A+++

iwalk, ISO 25745-3 standardına göre ve seçtiğiniz yapılandırmaya bağlı olarak, mümkün olan en yüksek enerji verimliliğine ulaşmanıza olanak tanıyor.

Geliştirilmiş yolcu güvenliği

Doğru kullanım, tüm yolcu mobilite çözümlerinde olduğu gibi güvenli bir seyir sağlamak açısından da kritik önem taşıyor. Hatalı kullanımları proaktif şekilde önleyebilmek amacıyla, ürünlerimizi kullanıcı davranışlarını göz önünde bulundurarak tasarlıyoruz. iwalk yolcuları, 50'yi aşkın güvenlik özelliği ve seçeneğiyle her zaman güvende.

%80 daha az tarak yüksekliği
%80 daha az tarak yüksekliği

Yürüyen platforma girip çıkmak hiç bu kadar kolay ya da daha güvenli olmadı. iwalk’un yeni tarak segmentleri, palet bandından sadece 7 milimetre yükseklikte, dolayısıyla geleneksel yürüyen platformlara göre banda %80 daha yakın. Bu özellik, takılma riskini minimuma indiriyor.

12 mm kalınlığında cam korkuluk
12 mm kalınlığında cam korkuluk

iwalk’un 12 milimetre kalınlığında cam korkuluğu, geleneksel cam korkuluklardan %20 daha güçlü. Bu sayede kopma riski azalırken, daha ağır görünümlü korkuluklara kıyasla daha hafif bir görünüm sağlanıyor.

Genişletilmiş el bandı kılavuz sistemi
Genişletilmiş el bandı kılavuz sistemi

iwalk, giriş ve çıkışta genişletilmiş el bandıyla özellikle yaşlılar ve engelliler için kullanışlılığı ve güvenliği daha da artırıyor.

Teknik özellikler iwalk
Maks. uzunluk | Yükselme (metre) 100
Maks. kapasite (kişi/saat) 7.300
Eğim (derece) 0-6
Yapılandırma Yarı kuyu | Kuyusuz
Uygulama Ticari | Trafik
Basamak zincir makarası Uygun değil
El bandı tahrikinin konumu İskelet
El bandı şekli U şekli
İklim koşulları İç mekan | Dış mekan
Nominal basamak genişliği (milimetre) 1.100 | 1.400
Hız (metre/saniye) 0,5 | 0,65
Üst ve alt kısmın versiyonu Uygun değil
Korkuluk İnce | Kaplamalı ince
Estetik ışıklar Korkuluk | Etek
Trafik ışıkları Zemin plakası | Ön etek | Sütun
Emniyet ışıkları Basamak boşluğu
Tahrik ünitesi Doğrudan tahrik
Olası enerji verimlilik sınıfı A+++

Ürünlerimizde dilediğimiz zaman teknik değişiklikler yapma hakkımız saklı tutar ve tüm sorumluluğu reddederiz. Gösterilen eşikler, yapılandırma ayrıntılarına bağlıdır ve olay bazında değişebilir. Seçeneklerin ve özelliklerin kullanılabilirliği de yapılandırmaya bağlıdır. Resimler genel anlayışa yardımcı olma amaçlıdır ve gerçek tasarımdan farklılık gösterebilir.

Birkaç referans

thyssenkrupp_iwalk_madrid

Atocha Tren İstasyonu

Madrid, İspanya

iwalk malaga

Málaga Havaalanı

Málaga, İspanya

iwalk sao-paulo

Paulista Metro İstasyonu

São Paulo, Brezilya

Puerto Algeciras

Algeciras, İspanya

Heathrow Havaalanı

Londra, İngiltere

thyssenkrupp_iwalk_kualalumpur

Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı

Kuala Lumpur, Malezya

thyssenkrupp_moving_walks_turkey

Zorlu Center

Zorlu, Türkiye

thyssenkrupp_moving_walks_sao_paulo

Guarulhos Havaalanı

São Paulo, Brezilya